TaHoma | systém zabezpečenia

Inteligentný dom SOMFY


Tahoma a Connexoon Access sú systémy inteligentného domu uľahčujúce život a dbajúci o bezpečnosť a pohodlie jeho obyvateľov. Najdôležitejším prvkom oboch systémov je centrálna jednotka (router). Je to prvok, ktorý je nutné prepojiť káblom s domácim routerom s prístupom k internetu. Centrálna jednotka – centrála komunikuje s jednotlivými zariadeniami | napr. garážová brána, pozemková – plotová brána, dvere. Pohony vo verzii io umožňujú obojsmernú komunikáciu a vracajú do systému informácie o aktuálnej polohe. Vďaka tejto funkcii môžeme naše brány otvoriť aj len čiastočne a systém nám ukáže presne ich stav.
Garážové brány, oplotenia - ploty, dvere | WIŚNIOWSKI POPRAD - TaHoma - pohodlie

POHODLIE

Príjemné teplo v nedeľu, tlmené osvetlenie v noci, automaticky sa zatvárajúce brány, keď odchádzate do práce, školy, za športom … Tahoma ® Premium sa stará o vaše pohodlie, dobrú náladu a v neposlednom rade bezpečie.
Garážové brány, oplotenia - ploty, dvere | WIŚNIOWSKI POPRAD - TaHoma - bezpečnosť

BEZPEČNOSŤ

Inteligentný dom, to sú tiež kamery a senzory, ktoré vám oznámia každú podozrivú aktivitu v dome, aj v jeho okolí – v každej dobe. Môžete naprogramovať určitý scenár, napr. Detekcia pohybu v spálni cez deň, keď nie je nikto doma.
Garážové brány, oplotenia - ploty, dvere | WIŚNIOWSKI POPRAD - TaHoma - úsponosť

ÚSPORNOSŤ

Integrujte kúrenie s ovládaním roliet, aby ste maximalizovali energetickú účinnosť vášho inteligentného domu – vďaka snímačom váš dom maximálne využije slnečné lúče na ohrievanie interiéru a zadrží teplo v noci tým, že automaticky uzavrie clony a spustí rolety.
tahoma
Tahoma Premium je centrálna jednotka riadiaca celý inteligentný dom od brán, dverí až po osvetlenie a snímače. Tahoma Premium môže všetko ovládať rádiovými signálmi Somfy (io-homecontrol, RTS) a inými rádiovými signálmi (EnOcean, z-wave, RTD). Len rádiový systém io-homecontrol poskytuje spätné informácie, všetky ostatné neposkytujú informácie o stave zariadenia.
tahoma
Connexoon Access je centrála umožňujúca ovládať garážové brány, pozemkové brány | oplotenia – ploty a dvere vo verzii io. Riadenie prebieha na úrovni aplikácie smartfónu (IOS, Android) a umožňuje vytvoriť štyri jednoduché scenáre. Najväčšou výhodou tohto riešenia je služba určovania polohy GPS, vďaka ktorej sa naše brány automaticky otvoria samé pri našom návrate domov bez nutnosti použiť diaľkový ovládač alebo chytrý telefón.

Príkladové scenáre činnosti


tahoma

BÚRKA

Keď centrála zistí zosilnenie vetra (ktoré bude odpočítané z čidla vetra) automaticky uzavrie všetky okenné rolety, aby sa nerozbili, a tiež stiahne markízy.
tahoma

NÁVRAT DOMOV

Vďaka funkcii GPS sa naše brány otvoria automaticky chvíľu pred naším návratom bez nutnosti použiť diaľkový ovládač alebo chytrý telefón.
tahoma

ODCHOD Z DOMU

Pri odchode z domu môžeme prostredníctvom jedného tlačidla zavrieť všetky brány, dvere i rolety a zabezpečiť tak náš dom po dobu neprítomnosti.
tahoma

Segmentové a výklopné garážové brány


Segmentové a výklopné garážové brány môžu byť vybavené pohonom METRO io kompatibilným so systémom Tahoma a Connexoon Access.
tahoma

Roletové garážové brány


Roletové garážové brány WIŚNIOWSKI môžu byť vybavené riadiacou centrálou Rollixo io umožňujúce ich spojenie s Tahoma a Connexoon Access.
tahoma

Dvere s elektrickým motorom


Vďaka použitiu ovládača Lock Controller io vo dverách značky WIŚNIOWSKI vybavených elektrickou závorou ​​AUTOTRONIC alebo Multitronic získavame plnú kompatibilitu s Tahoma a Connexoon Access.
tahoma

Vonkajšie brány


Posuvné samonosné brány vybavené externým pohonom Somfy elix io ​​umožňujú prepojenie brán s Tahoma a Connexoon Access.
tahoma

Krídlove brány


Pre získanie kompatibility krídlových brán s Tahoma a Connexoon Access ich musíte vybaviť krídlovým pohonom Somfy Ixnego io alebo pohonom s lomeným krídlom Somfy Axovia io.
Sledujte nás aj na sociálnych sieťach
Facebook
Instagram
Youtube
Legrand
Servis
Rekonštrukcia
garáže
Spolupracujeme