TaHoma - WIŚNIOWSKI Poprad 

TaHoma

Inteligentný dom SOMFY


Tahoma a Connexoon Access sú systémy inteligentného domu uľahčujúce život a dbajúci o bezpečnosť a pohodlie jeho obyvateľov.

Najdôležitejším prvkom oboch systémov je centrálna jednotka (router). Je to prvok, ktorý je nutné prepojiť káblom s domácim routerom s prístupom k internetu. Centrálna jednotka centrála komunikuje s jednotlivými zariadeniami (pohony) rádiom. Pohony vo verzii io umožňujú obojsmernú komunikáciu a vracajú do systému informácie o aktuálnej polohe. Vďaka tejto funkcii môžeme naše brány otvoriť aj len čiastočne a systém nám ukáže presne ich stav.

tahoma

POHODLIE

Príjemné teplo v nedeľu, tlmené osvetlenie v noci, automaticky sa zatvárajúce vráta keď odchádzate do práce … Tahoma ® Premium stará o vaše pohodlie a dobrú náladu.
tahoma

BEZPEČNOSŤ

Inteligentný dom, to sú tiež kamery a senzory, ktorá vám oznámi každú podozrivú aktivitu v dome aj v jeho okolí – v každej dobe. Môžete naprogramovať vyhradenej scenáre, napr. Po detekcii pohybu v spálni cez deň, keď nie je nikto doma.
tahoma

ÚSPORNOSŤ

Integrujte kúrenie s ovládaním roliet, aby ste maximalizovali energetickú účinnosť vášho inteligentného domu – vďaka snímačom váš dom maximálne využije slnečné lúče na ohrievanie interiéru a zadrží teplo v noci tým, že automaticky uzavrie clony a spustí rolety.
tahoma

Tahoma Premium je centrálna jednotka riadiaca celý inteligentný dom od brán a dverí až po osvetlenie a snímače. Tahoma Premium môže všetko ovládať rádiovými signálmi Somfy (io-homecontrol, RTS) a inými rádiovými signálmi (EnOcean, z-wave, RTD). Len rádiový systém io-homecontrol poskytuje spätné informácie, všetky ostatné neposkytujú informácie o stave zariadenia.

tahoma

Connexoon Access je centrála umožňuje ovládať pohoby garáží, ohrád a dverí vo verzii io. Riadenie prebieha na úrovni aplikácie smartfónu (IOS, Android) a umožňuje vytvoriť štyri jednoduché scenáre. Najväčšou výhodou tohto riešenia je služba určovania polohy GPS, vďaka ktorej sa naše brány sama automaticky otvoria pri našom návrate domov bez nutnosti použiť diaľkový ovládač alebo chytrý telefón.

Príkladové scenáre činnosti


tahoma

BÚRKA

Keď centrála zistí zosilnenie vetra (ktoré bude odpočítané z čidla vetra) automaticky uzavrie všetky okenné rolety, aby sa nerozbili, a tiež stiahne markízy.
tahoma

NÁVRAT DOMOV

Vďaka funkcii GPS sa naše brány otvoria automaticky chvíľu pred naším návratom bez nutnosti použiť diaľkový ovládač alebo chytrý telefón.
tahoma

ODCHOD Z DOMU

Pri odchode z domu môžeme prostredníctvom jedného tlačidla zavrieť všetky brány, dvere i rolety a zabezpečiť tak náš dom po dobu neprítomnosti.
tahoma

Segmentové a sklápacie garážové brány


Segmentová a sklápacie garážové brány môžu byť vybavené pohonom METRO io kompatibilným so systémom Tahoma a Connexoon Access.

tahoma

Roletové garážové brány


Roletové garážové vráta WIŚNIOWSKI môžu byť vybavené riadiacou centrálou Rollixo io umožňujúce ich spojenie s Tahoma a Connexoon Access.

tahoma

Dvere s elektrickým motorom


Vďaka použitiu ovládača Lock Controller io vo dverách značky Wisniowski vybavených elektrickou závorou ​​AUTOTRONIC alebo Multitronic získavame plnú kompatibilitu s Tahoma a Connexoon Access.

tahoma

Vonkajšie brány


Posuvné brány vybavená externým pohonom Somfy elix io ​​umožňujú prepojenie brán s Tahoma a Connexoon Access.

tahoma

Krídlove brány


Pre získanie kompatibility krídlových brán s Tahoma a Connexoon Access je musíte vybaviť linkovým pohonom Somfy Ixnego io alebo pohonom s lomeným krídlom Somfy Axovia io.


Sledujte nás aj na sociálnych sieťach
Facebook
Instagram
Youtube
Servis
Rekonštrukcia
garáže
Referencie